طراحی قطعات و طراحی قالب های صنعتی و غیر صنعتی (مهندسی معکوس)

طراحی قطعات و طراحی قالب های صنعتی و غیر صنعتی (مهندسی معکوس)

مهندسی معکوس یک فرایند حل مساله است و در دو شرایط کاربرد دارد: اول زمانی که پاسخ مساله را می‌دانیم اما نمی دانیم این پاسخ چه سوالی است. و در حالت دوم سوال و پاسخ را می‌دانیم اما فرایند و مسیر رسیدن به پاسخ برای‌مان مشخص نیست. مهندسی معکوس کاربردهای فراوانی دارد و یکی از روش‌هایی است که شرکت های مختلف با به کارگیری آن فرایند تولید محصول خود را تسریع می‌بخشند. در طراحی قطعات و طراحی قالب های صنعتی و غیر صنعتی از این روش می‌توان استفاده کرد تا هر نوع قالب و قطعه دلخواه به آسانی قابل دسترس باشد. در حقیقت به دانش طراحی و ساخت مجدد قطعات از روی الگوها و نمونه های موجود مهندسی معکوس گفته می‌شود. برای انجام پروژه‌های مهندسی معکوس به دانش و تجربه زیادی برای کار با نرم افزارهای مهندسی و انجام صحیح و دقیق پروژه ها نیاز است.
شرکت پارس دیزاین با در اختیار داشتن دانش روز دراین حوزه و با نیروهای خبره و با تجربه به طراحی قطعات و قالب های صنعتی و غیر صنعتی می‌پردازد. انجام این کار در شرکت پارس دیزاین در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین دقت و کیفیت انجام می‌شود.

تولید قطعات پلاستیک و تولید قطعات فلزی

تولید قطعات پلاستیک و تولید قطعات فلزی

تولید قطعات فلزی: از مهم ترین تولیدات در صنعت، تولید قطعات فلزی است. برای تولید قطعات فلزی انتخاب ورق خام با کیفیت وضخامت مناسب اهمیت ویژه ای دارد و همچنین به کارگیری صحیح ورق‌ها مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد. برای تولید قطعات فلزی در قدم اول باید نقشه آن طراحی شود و بعد از آن برای برش، نقشه آن به بخش ساخت منتقل می‌شود. از اصلی‌ترین مرحله تولید قطعات فلزی، شکل دهی به قطعه است که در طی آن ورق فلزی با اعمال تغییراتی به قطعه سه بعدی تبدیل می‌شود.
تولید قطعات پلاستیکی: طراحی و تولید قطعات پلاستیکی نیازمند شناخت دقیق مواد پلاستیکی است. از آن جا که در بسیاری از صنایع از قطعات پلاستیکی استفاده می‌شود، تولید این قطعات رشد چشمگیری پیدا کرده است. قطعات پلاستیکی هزینه تولید کمتری دارند، در زمان کوتاه‌تری ساخته می‌شوند و به مواد اولیه ساده‌تری احتیاج دارند. این موارد از دلایل دیگر رشد چشمگیر تولید و استفاده از این قطعات در صنایع مختلف است. شرکت پارس دیزاین با فناوری‌های روز دنیا و به کارگیری نیروهای متخصص به تولید قطعات پلاستیک و قطعات فلزی می‌پردازد و در کوتاه‌ترین زمان و با کیفیت عالی ارئه می‌کند. برای ثبت سفارش و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

اسکن سه بعدی cmm اپتیک

طراحی قطعات و طراحی قالب های صنعتی و غیر صنعتی (مهندسی معکوس)

فناوری اسکن سه بعدی امکان به وجود آوردن اشیا سه بعدی را فراهم می‌آورد. برای اسکن سه بعدی تکنیک های مختلفی برای کاربردهای مختلف وجود دارد.
با رشد صنایع قطعه سازی و رقابت شدید در تولید قطعات با کیفیت، اندازه گیری قطعات با روش های دقیق اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
دستگاه های اندازه گيری مختصات (Coordinate Measuring Machine) از تجهیزات اندازه گیری هستند كه با استفاده از اين ماشين ها می توان مختصات سه بعدی كامل يك قطعه را به دست آورد. اندازه گیری با وسایل تک محوره زمان زیادی نیاز دارد اما وقتی كه يك كامپيوتر بهCMM وصل شود می تواند به طور اتوماتيك اندازه گيري هاي پيچيده را انجام داده وآن ها را با مشخصه هاي مورد انتظار از قطعه كارمقايسه کرد. به صورت کلی می توان گفت هرقدر كه پيچيدگی قطعه كار زياد شود مزيت استفاده ازCMM نيز زيادتر می شود .
شرکت پارس دیزاین با در اختیار داشتن فناوری و تجهیزات اسکن سه بعدی cmm اپتیک به صنایع مختلف کمک کرده تا با سرعت و کیفیت بالاتر در مسیر خود گام بردارند.
برای اطلاعات دقیق تر و مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.